Türkiye'nin ve dünyanın en yaygın yabancı dil kursu zinciri

Genel Merkez

0 850 80 80 453

Adres

Çağlayan Mah. 2049 Sk. NO:22 Muratpaşa/ANTALYA

PAE

PAE sınavı, Bilkent Üniversitesi’nde lisans eğitimi alacak öğrencilerin hazırlık senesini atlamak için girdiği İngilizce seviye tespit sınavıdır.

PAE sınavı, Bilkent Üniversitesi’nde lisans eğitimi alacak öğrencilerin hazırlık senesini atlamak için girdiği İngilizce seviye tespit sınavıdır. Sınavı geçen öğrenciler İngilizce hazırlık sınıfı okumadan doğrudan lisans programlarına başlayabilmektedir. Sınavda başarısız olan öğrenciler ise, dil yeterlilik şartlarını karşılamak için 1 sene süresince hazırlık eğitimi almaktadır.

Sınav 2 bölümden oluşmaktadır ve sınavda her iki bölüm için baraj puanı bulunmaktadır. Bu baraj, sınavı yürüten Bilkent Üniversitesi Hazırlık Programı Müdürlüğü’nce belirlenmektedir. İlk aşama sınavında barajı geçemeyen öğrenciler, diğer sınavlara giremeyeceklerdir. Bu durumda hazırlık sınavı okumak zorundadırlar. 

Amerikan Kültür Yabancı Dil Kurslarında PAE eğitimi almak isterseniz, web sitemizdeki Temsilciliklerimiz bölümünden size en yakın şubenin adres ve iletişim bilgilerini ulaşabilir ve eğitim programlarımızla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bize Ulaşın

  • Çağlayan Mah. 2049 Sk. NO:22 Muratpaşa/ANTALYA
  • info@amerikankultur.org.tr
  • 0 850 80 80 453
Ön Bilgi Formu